چگونه زندگی موفق تری داشته باشیم؟

دسته بندی :دُرسا, رشد فردی ۱۵ تیر ۱۴۰۲ coaching-1 136
چگونه زندگی موفق تری داشته باشیم؟

چگونه زندگی موفق تری داشته باشیم؟

داشتن یک زندگی موفق آرزو و دغدغه هر کسی است و همه انسان ها بر اساس دیدگاه ها، رفتارها و اعمال منحصر به خود، سعی در دستیابی به کلیدهای موفقیت در زندگی دارند. مسلما بسته به شخصیت و بسیاری از عوامل دیگر، برخورداری از یک زندگی خوب و رضایت بخش راه ها و روش های متفاوتی را می طلبد. اما ما قصد داریم ده نکته برای داشتن سبک زندگی موفق را که بنظر برای همه انسان ها سودمند می باشند را بیان کنیم.

البته این نکات زمانی سودمند خواهند بود که عملیاتی و کاربردی شوند.

به خاطر آن چه که دارید شکرگزار باشید.

دفعه بعد که نکته منفی ذهن شما را درگیر کرد، توصیه می کنم سعی کنید همه چیزهای خوبی را که در زندگی خود دارید در ذهنتان مرور کنید. شما در حال حاضر یک زندگی عالی دارید، و برای یادگیری نحوه بهتر شدن آن، باید این مورد را به یاد داشته باشید.

این قدرت تفکر مثبت، در بهترین حالت است. می توانید به خاطر خانواده، دوستان، شغل خود، یک تجربه در گذشته، فرصت ها و موارد دیگر شکرگزار باشید.

فکر کردن به تمام خوبی هایی که در زندگی خود دارید می تواند نکات منفی را بی اهمیت جلوه دهد. حتی ممکن است به خودتان به خاطر این که این قدر منفی نگر هستید بخندید!

 

سرمایه گذاری را شروع کنید.

سرمایه گذاری مهم است، بنابراین می توانید:

 • برای بازنشستگی آماده شوید.
 • برای رویدادهای غیر منتظره در آینده آماده شوید.
 • اجازه دهید پول شما به مرور زمان زیاد شود.

اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه یک زندگی خوب داشته باشید، سرمایه گذاری راهی عالی برای این کار است. حتی می توانید با کمی پول سرمایه گذاری را شروع کنید. اگر هنوز سرمایه گذاری را شروع نکرده اید، از همین امسال اقدام به این کار کنید. می توانید بیاموزید که چگونه در چند قدم اولین دلار خود را پس انداز کنید – بله، این کار واقعا آسان است!

با دیگران مهربان باشید.

مهربان بودن با دیگران کاری است که همیشه باید انجام دهید و این امر به شما کمک می کند تا یک زندگی عالی داشته باشید. مهربان بودن می تواند ذهن شما را به سمت افراد جدید و تجربیات نو باز کند، می تواند به شما کمک کند جلوی چیزهای منفی را بگیرید، می تواند روز فرد را روشن کند و موارد دیگر.

با انجام کارهایی مانند:

 • به هر کسی که امروز موقع پیاده روی می بینید، سلام کنید.
 • با دیگران با روی گشاده برخورد کنید.
 • به غریبه ها لبخند بزنید.
 • برای انجام کار در جایی داوطلب شوید.

 

 به دنبال راه های جدید برای پس انداز کردن پول بیش تر باشید.

به دنبال راه هایی برای پس انداز بیش تر باشید. این کار به شما امکان می دهد سریع تر بدهی خود را پرداخت کنید، عادات مالی خود را بهبود بخشید، حتی به شما کمک می کند زودتر به رویای خود برسید و موارد دیگر. همه این موارد به شما کمک می کند که یاد بگیرید چگونه بهتر زندگی خود را بگذرانید زیرا از نظر مالی تحت تاثیر قرار نمی گیرید.

در کنار این موارد، روش های زیادی برای صرفه جویی در هزینه ها وجود دارد. نیازی نیست برای صرفه جویی در پول چیزهای مورد علاقه خود را فدا کنید یا یک زندگی ناخوشایند را پشت سر بگذارید. واقع بینانه است که تعادل خوبی بین پس انداز و هزینه پیدا کنید.

 

در جست‌وجوی تمامیت

تعداد کمی از آدم‌ها پروژه‌های تکمیل شده هستند. بیشترِ ما در حال تکمیل شدن هستیم. موتزارت با اینکه نابغه‌ موسیقی بود، همیشه برای بهتر شدن کارش تلاش می‌کرد. وقتی متوجه سرعت تغییر کارها در جهان شدم، تصمیم گرفتم ساعت‌های کاری‌ام را 2 برابر کنم. این فداکاری بزرگی نبود؛ چون کارم را دوست دارم و آدم سخت‌کوشی هستم. حالا من خوشحال‌تر و پربارتر از همیشه هستم؛ ولی به این خاطر، کارهایم را با این سرعت انجام می‌‌‌‌‌دهم که بتوانم با محیط اطرافم یکی باشم.

برای رسیدن به تمامیت، باید مدام قطعات و تکه‌ها را کنار هم بگذاریم؛ ولی اگر بخواهیم تمامیت من، تمامیت درستی باشد؛ باید قطعات را خلاقانه و باانگیزه کنار هم بگذارم. این هم یکی از روش‌های محکم کردن پایه‌های کار برای داشتن دست خوب در تجارت است. همیشه برای رسیدن به تمامیت تلاش کنید و حس شگفتی و تمرکزتان را زنده نگه دارید. آن وقت، آماده‌ رسیدن به موفقیت‌های بزرگ خواهید بود.

 

به خود بهترتان فرصت بدهید

یکی از بدترین ترس‌ها، ترس از تلاش برای انجام دادن یک کار است. این ترس، جز اینکه باعث می‌شود شما به هدفتان نرسید، هیچ فایده‌ دیگری ندارد. البته همیشه احتمال شکست هست؛ ولی اگر به‌جای یک جا نشستن، برای رسیدن به چیزی تلاش کنید، احتمال موفقیتتان بیشتر خواهد بود. سخت‌کوشی آهن‌ربای جذب ایده‌های نو است و بیکاری و سکون، فقط انرژی‌های منفی را جذب می‌کنند.

 

هر چه بیشتر یاد می‌گیرید، بیشتر می‌فهمید که نمی‌دانید

هیچ‌وقت فکر نکنید علامه‌ دهر هستید. اول اینکه دانستن همه‌ چیز، امکان‌پذیر نیست و دوم اینکه، این دانستن همه‌ چیز نه برای شما و نه برای دیگران هیچ لذتی ندارد و سوم اینکه شما اگر همه چیز را بدانید فرصت ماجراجویی‌های زیادی را از دست خواهید داد. پس یادتان باشد که با گسترش افق‌هایتان، فکرهای بزرگ داشته باشید و هم‌زمان ارزشتان را بالا ببرید. موفقیت‌های چشمگیر، این‌گونه به وجود می‌آیند.

 

با ترس‌هایتان روبه‌رو شوید

نگذارید ترس به هیچ‌کدام از بخش‌های زندگی‌تان نفوذ کند. ترس یک برخورد شکست‌آور و یک احساس منفی است. ترس‌هایتان را سریع شناسایی کنید و از بین ببرید. ترس را بردارید و به‌جای آن رفتار حل مسئله، ایمان به خود و سخت‌کوشی را بگذارید. این فرمول را به کار گیرید و آن وقت از روی قدرت با مسائل برخورد خواهید کرد نه از روی ترس و این یعنی پیروزی.

 

ورزش کنید

بهترین زمان برای ورزش کردن صبح است. هنگامی که شما صبح ورزش می کنید در حقیقت فشار خون تان را بعد از بیدار شدن از خواب تنظیم خواهید کرد. همین طور بعد از ورزش صبحگاهی، تمرکز بیشتری برای انجام کارهایتان خواهید داشت. سلامت خود را تضمین می کنید و شب ها هم به آسانی به خواب می روید.

 

کارآمدی

کارآمدی، استفاده موثر از زمان است. یاد بگیرید که خودتان را همیشه رصد کنید و ببینید که چقدر وقت برای یک کار گذاشته‌اید. زمان‌بندی، راه محشری برای این است که مغزتان به کار بیفتد و حرکاتش به بهترین شیوه تنظیم شود. اگر می‌خواهید پول‌دار شوید، دو نکته کلیدی‌اش صبر و کارآمدی است: در کاری که انجام می‌دهید صبر و مداومت داشته باشید و هم‌زمان سعی کنید به کارآمدی برسید. ترکیب این دو تا برای من که خیلی خوب جواب داده است.

 

حرف‌های منفی دیگران را نادیده بگیرید

چنانچه بـه دیگران اجازه دهید بیشتر از این کـه چیزی بـه زندگی‌تان بدهند، از ان کم کنند، تعادل زندگی‌تان بر هم خورده و بدون این کـه بفهمید اسیر منفی‌بافی خواهید شد. نظرات بی‌فایده و آزاردهنده دیگران را نادیده بگیرید. هیچ کس حق قضاوت کردن درمورد شـما را ندارد.

 

امکان دارد داستان زندگی‌تان را شنیده باشند ولی مطمئناً نمی توانند حس و حالتان را درک کنند. شـما هیچ کنترلی روی حرف‌هاي‌ دیگران ندارید؛ ولی بازرسی این کـه بـه آن ها اجازه بدهید این حرفها را بـه شـما بزنند یا نه دست خودتان اسـت. شـما میتوانید حرف‌هاي‌ مسموم آنها را رد کنید تا بـه قلب و فکرتان صدمه نرسانند.

 

افرادی که به شما بدی کرده اند را ببخشید

این کـه دیگران را ببخشید بـه این معنی نیست کـه باز بـه آن ها اعتماد کنید. تنها نباید وقت تان را برای متنفر شدن از افرادی کـه اذیتتان کرده‌اند تلف کنید چون باید حسابی مشغول دوست داشتن افرادی باشید کـه دوستتان دارند.

 

بیشتر بخندید

لبخند زدن مسری است (دیگران را سریع تحت تاثیر قرار می دهد که آن ها هم این کار را انجام دهند) همچنین خندیدن می تواند به همه کمک کند. مطالعات حتی ثابت کرده اند که لبخند زدن می تواند روحیه انسان را بهبود ببخشد، حتی اگر لبخند اجباری باشد.

 

وقتی با دیگران رو به رو می شوید لبخند بزنید، وقتی در حال صحبت کردن با تلفن هستید لبخند بزنید، وقتی دوستتان به خانه شما می آید لبخند بزنید، زمانی که مصاحبه می کنید لبخند بزنید و موارد دیگر.

 

منبع: مدیرسبز

تهیه و تنظیم :گروه تحقیقاتی ثروت تفکر

coaching-1

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
chat
0