چگونه برنامه تحصیلی خود را عملی کنیم؟

دسته بندی :دُرسا, رشد تحصیلی ۳۰ آذر ۱۴۰۱ coaching-1 174
چگونه برنامه تحصیلی خود را عملی کنیم؟

چگونه برنامه تحصیلی خود را عملی کنیم؟

آیا بارها اهدافی را تعیین می کنید، ولی نیمه کاره آن را رها می کنید؟ احساس ناامیدی می کنید؟ و وقتی نمی توانید به صورت موثر عمل کنید و مسئولیت هایی که دارید را مدیریت کنید، اعتماد به نفس خود را از دست رفته می بینید؟ شما تنها نیستید و میلیون ها نفر به دلیل اینکه کمتر به برنامه ریزی توجه می کنند و اهمیت آن را در راه رسیدن به اهدافشان نادیده می گیرند، دچار ناکامی می شوند.

 

چگونه به برنامه درسی خود پایبند باشیم:

_اهداف کوتاه مدت

بهتر است برای خود اهداف کوتاه مدت تعیین کنید.

به طور مثال اگر قرار است تا آخر هفته جاری تعداد تست های خود را در روز به ۷۰ برسانید، آن را بر روی برگه ای که جلوی چشمتان است و یا در لیست روزانه خود یادداشت کنید.

این کار باعث می‌شود تا مدام به شما یادآوری شود که باید این کار را انجام دهید و مسئولیت شما را به شما گوشزد خواهد کرد.

همچنین اهداف کوتاه مدت به علت این که نمای بزرگی برای شما ندارند به ظاهر آسان تر جلوه می کنند و شما برای انجام دادن آنها راغب تر می شوید.

_یادداشت کنید

حتماً برنامه روزانه خود را به طور مرتب بنویسید و یادداشت کنید این کار باعث می شود تا روال طی کردن روز را بدانید و همچنین کارهای کوچک نیز از یادتان نرود.

همچنین بر اساس یک اصل روانشناسی تیک زدن در جلوی کارهایی که باید انجام می دهید باعث لذت بخش بودن و راغب تر شدن نسبت به ادامه دادن مسیر می باشد.

همچنین وقتی به برنامه‌ریزی خود نگاه کنید و بدانید چقدر از کارهای خودتان و انجام داده اید و چقدر از آن باقی مانده خود به خود باعث می شود تا با جدیت بیشتری کار را دنبال کنید.

_ برنامه فردا رامشخص کن

بهتر است که برنامه فردا را از شب قبل تعیین و مشخص کنید و آن را در لیست فردا بنویسید.

همچنین می توانید مقداری از کار فردا را انجام بدهید .چرا که شروع کردن یک راه سخت است ولی ادامه دادن و توالی کار به مراتب آسان تر می باشد.
اگر بنویسید مغز شما متوجه خواهد شد که فردا چه کارهایی را برای انجام دادن دارد و همچنین انگیزه شما برای روز بعد نیز زیاد می شود .این کار از سردرگمی و استرس شما جلوگیری می کند.

_برنامه های کوچک

سعی کنید هر روز یک قسمتی از برنامه های روزانه خود را به برنامه های غیر درسی اختصاص دهید. مانند قهوه خوردن، نماز خواندن،نرمش چند دقیقه ای، دوش گرفتن سریع و دیگر کارهای کوچک.

تیک زدن این ها در لیست شما باعث می شود برای ادامه برنامه مصمم تر عمل کنید و همچنین انرژی از دست رفته شما برای درس خواندن را بازیابی می کند و به شما انرژی می دهد.

_گزارش کار

بهتر است با مشاوری پیش بروید که از شما هرشب گزارش کار بگیرد که این گزارش کار شامل ساعت های درسی شما و درس هایی که در طول روز خوانده اید و دیگر جزئیات مشاوره ای باشد. این کار باعث می‌شود شما مصمم تر برای انجام دادن مسئولیت روزانه خود عمل کنید و حقیقتاً در افزایش انگیزه شما بسیار کارآمد می باشد.
که پیشنهاد ما به شما تیم مشاوره استاد محمد موسوی باشد که تمام نکات مشاوره تحصیلی برای افزایش انگیزه در برنامه درسی را به دانش‌آموزان ارائه خواهد داد.

_انرژی مثبت

اگر شما انرژی خود را همیشه مثبت نگه دارید و انرژیهای منفی را از خود دور کنید باعث می‌شود بتوانید انرژی فیزیکی خود را بهتر حفظ کنید و ساعت های بیشتری درس بخوانید و کارهای بیشتری انجام دهید.

یکی از راههای دفع انرژی های منفی شکر گذاری می باشد. شکرگزاری باعث می‌شود زوایای منفی ذهن شما پاکسازی شود و شما را به آینده امیدوار تر می کند.
همچنین می توانید آخر هر برنامه درسی خود یا انجام دادن هر قسمت از برنامه خود یک جمله خوب و مثبت بنویسید این کار باعث افزایش انگیزه و قوی شدن اراده شما برای ادامه راه می باشد.

 

 

 

و کلام آخر…

برنامه درستی برای خودتون در نظر داشته باشید و با بالاترین دقت و کیفیت بهش عمل کنید. با انجام دادن این راهکارها سوال چگونه به برنامه ریزی درسی عمل کنید رو با قاطعیت پاسخ بدید و روز به روز توی مراحل تحصیلی‌تون پیشرفت کنید. با آرزوی موفقیت برای شما دوستان عزیز

 

تهیه و تنظیم: آکادمی دُردانش

 

 

coaching-1

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
chat
0