نکاتی که افراد موفق در زندگی خود رعایت میکنند

دسته بندی :دُرسا, رشد فردی ۹ بهمن ۱۴۰۱ coaching-1 167
نکاتی که افراد موفق در زندگی خود رعایت میکنند

نکاتی که افراد موفق در زندگی خود رعایت میکنند

کارهای کوچکی که روزانه انجام می‌دهید، شما را به ثروت نزدیک‌تر می‌کند. عادت افراد موفق و ثروتمند به شما کمک می‌کند تا شانستان را بیشتر کنید و احتمال ثروتمند‌شدنتان را در آینده افزایش می‌دهد؛ زیرا این عادات می‌توانند تأثیر بسزایی در موفقیت آینده شما داشته باشند.

 

ویژگی افراد موفق:

زود از خواب بیدار می‌شوند

افراد موفق معمولا سحرخیز هستند. تیم کوک مدیرعامل اپل روز خود را ساعت 4:30 صبح شروع می‌کند. «جفری ایملت»، مدیر عامل سابق جنرال الکتریک می‌گوید ساعت 5:30 صبح برای انجام تمرینات روزانه از خواب بیدار می‌شود. «سرجیو مارکیونه»، مدیرعامل درگذشته فیات و کرایسلر معمولا از ساعت 3:30 صبح بیدار می‌شد.

از تک تک دقایق خود استفاده می‌‌کنند

بسیاری از افراد برای هر ساعت از روز برنامه‌ به خصوصی می‌ریزند. تفاوت کارآفرینان موفق با آدم‌های معمولی این است که آنها برای هر دقیقه از روزشان برنامه‌ریزی مخصوص دارند. از نظر آنها زمان تنها سرما‌یه‌ است که هدر رفتن آن هیچ جبرانی ندارد.

مهم ترین فعالیت‌ها و وظایف خود را می‌شناسند

افراد موفق دقیقا می‌دانند مهم‌ترین فعالیتشان چیست و سعی می‌کنند روی آن متمرکز شوند. بدون وقفه روی وظایف الویت‌دار خود تمرکز دارند.

 

از لیست وظیفه استفاده نمی کنند

به جای لیست وظیفه از تقویم استفاده کنید. در تحقیق ها نشان داده شده تنها 41% کارهای نوشته شده در لیست وظیفه انجام می شوند و کارهای انجام نشده، افزایش نگرانی و استرس فرد را به همراه دارند که به آن اثر زیگارنیک گفته می شود.

 

خوداتکایی

شما باید مسئولیتهایی را برعهده بگیرید و در قبال آنها پاسخگو باشید. همچنین باید قادر باشید تصمیمات سختی بگیرید و آنها را عملی کنید.

 از قانون ۸۰/۲۰ بهره می‌برند

بر اساس «اصل پارتو» که یک قاعده سرانگشتی رایج است، ۸۰ درصد نتایج مربوط به ۲۰ درصد فعالیت‌ها است. مدیران موفق آن ۲۰ درصد به خصوص را یافته و با تمرکز روی آنها نتیجه‌گیری را تضمین می‌کنند.

در واگذاری کارها به دیگران مهارت دارند

کارآفرینان نمونه، با برخوردن به مشکلات به دنبال راه حل می‌گردند برایشان مهم نیست که چه کسی آن را حل کند بلکه فقط پیدا‌کردن راه حل مهم است. این افراد کنترلگری‌ افراطی ندارند و کار‌ها را بدون ترس بین زیر مجموعه‌های خود تقسیم کرده و در این زمینه انعطاف پذیری لازم را دارند.

کارها را نیمه کاره رها نمی‌کنند

تا به حال شده که در حال انجام کاری باشید و آن‌ را نیمه کاره رها کرده به سراغ فعالیت دیگری بروید؟ افراد موفق چنین عادتی ندارند. آنها از قانون «یکبار لمس کردن» بهره می برند. بدین شکل که با آغاز هر کار ، آن را تمام کرده سپس سراغ فعالیت دوم می‌روند.

 

تنها یک بار برای هر موضوعی زمان می گذارند

تا به حال چند بار برای شما اتفاق افتاده که ایمیلی را باز کرده، خوانده اید و تصمیم گرفته اید بعدا به آن رسیدگی کنید؟ افراد بسیار موفق تا ایمیلی را باز می کنند، به این دقت می کنند که چند دقیقه از آنها وقت خواهد گرفت؟ اگر کمتر از 5 دقیقه باشد در همان زمان به آن رسیدگی می کنند و کار را به زمان دیگری موکول نخواهند کرد.

 

 علاوه بر تمرینات بدنی، ذهن خود را هم تمرین میدهند.

پیشرفت کردن نیاز به یک ذهن خلاق و سالم دارد. افراد موفق برای تقویت خلاقیت خود تمرین های مختلفی میکنند. آن ها چالش های مختلف را یک فرصت برای افزایش کارایی مغز خود میبینند.

 

از عوامل حواس‌پرتی دوری میکنند.

سعی میکنند با دوری از عوامل حواس پرتی، مثل گوشی و تلویزیون، کارآیی خود را افزایش بدهند. آن ها میدانند با استفاده از چنین چیزهایی فقط وقت خود را تلف میکنند.

فقط در صورت نیاز از وسایل الکترونیکی خود استفاده میکنند.

استفاده از وسایل الکترونیکی، باید محدودیت داشته باشد؛ وگرنه ممکن است تمام روز ما را صرف خودش کند.با توجه به این موضوع، افراد موفق استفاده از وسایل الکترونیکی را محدود به نیازشان میکنند.

 هیچوقت از اهداف خود دست نمیکشند.

هیچ فرد موفقی وسط راه کنار نمیکشد. او با روش های مختلف انگیزه خود را حفظ میکند و هیچ کاری را در میانه‌ی راه رها نمیکند.

به خوبی به حرف‌های دیگران گوش میکنند.

خوب گوش دادن به حرف های دیگران یک هنر محسوب میشود. این هنر به تقویت روابط اجتماعی آن ها کمک میکند و باعث خلاقیت آن ها میشود.

 

تهیه و تنظیم: آکادمی دُردانش

coaching-1

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
chat
0