نورساینس و عکس سلفی

دسته بندی :چی دُر, دُرسا, رشد فردی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ جواد دلاوری 3218

نوروساینس

بعد از خواندن این مقاله  دوربین گوشیتان را باز کنید و یک سلفی از سمت چپ صورتتان بگیرید و یک سلفی دیگر از سمت راست صورتتان ؛ کدام یک قشنگ تر میافته ؟ سمت چپ درسته ؟

دلیلش میدانید چیست ؟؟ صورت که همان صورت است و دوربین نیز همان دوربین است ! پس مشکل کجاست که عکس های سلفی چپ صورتمان قشنگ تر می افتند ؟

دلیل این اتفاق زشتی و زیبایی چپ و راست صورتمان نیست ، این مسئله یک دلیل کاملا علمی دارد که اخیرا در مقاله ای در ژورنال معتبر frontiers چاپ شده است . این مطالعه نشان میدهد که نیم کره ی راست مغزمان که مرکز احساسات میباشد ، تظاهرات هیجانی سمت چپ چهره را سریعتر و غلیظ تر میگیرد ، برای همین دلیل سمت چپ چهره ی انسان ها احساسات را راحت تر منتقل میکند .
پژوهشگران نام این این مسئله را تمایل به گونه چپ ( left cheel bias ) گذاشتند . یعنی چون سمت چپ حس غلیظ تری را بهتان منتقل میکند تصور شکا این است که سمت دیگر صورتتان قشنگ تر ایت ، در حالی که که شما همانی و به صورت متقارن  . پس خیلی دنبال عمل های زیبایی و میکاپ سنگین نباشید .

در پژوهشی بسیار جالب که مقاله اون در ژورنال معتبر Frontiers چاپ شده، دکتر لو مانوویچ (Lev Manovich) و همکارانش از دانشگاه پارمای ایتالیا نشستن تعداد زیادی عکس سلفی در زوایایی مختلف و از کشورها و ملیت‌های مختلف رو تجزیه و تحلیل کردن و اونها رو در کنار یافته‌های اخیر حوزه تظاهرات هیجانی و چهره‌ای قرار دادن. خروجی این مطالعه نشون می‌داد از اونجایی که نیم‌کره‌ی راست مغز تظاهرات هیجانی سمت چپ چهره رو سریعتر و غلیظ‌تر مخابره و تفسیر می‌کنه، سلفی‌های سمت چپ چهره آدما قشنگ‌تر دیده میشه و واسه همینه خیلی‌ها تو عکس گرفتن زاویه گونه چپ رو نشونه میرن.

حالا دونستن این مسئله به چه دردی میخوره!! به این درد که یه حقه مهم توش خوابیده؛ چون نیمه چپ احساسات و هیجانات رو راحت‌تر منتقل می‌کنه و نمیکره راست راحت‌تر میگیردش؛ اگه یه روزی یه جایی از کسی چیزی خواستی که بار هیجانی داشت تو گوش چپش بگی درصد پذیرشش میره بالا؛ چون احساسی تر برخورد می‌کنه.

تهیه و تنظیم: آکادمی درُدانش
جواد دلاوری

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. فداکردن کلید خانه که 10 سال روی آیفون وجود داشت و بریدن نمایشگر از بالا کافی نبود؛ بلکه آیفون 10 آن‌قدر برای اپل اهمیت دارد که حتی iOS را هم به خاطر آن تغییر داده است. چیزی که کمتر شاهد آن بودیم؛ اما iOS تا جای ممکن برای رساندن آیفون جدید به هدفی که مدنظر اپل بوده تغییر کرده است. این تغییر از تعویض مکان آیکون‌های ارتباطی، ساعت و گردکردن لبه‌ی کلید‌های مجازی شروع ‌شده و تا اضافه‌کردن ژست‌های حرکتی جدید بعد از 10 سال به iOS پیش رفته است.

    • اضافه‌کردن ژست‌های حرکتی جدید بعد از 10 سال به iOS پیش رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
chat
0