مهارت کار تیمی و تقویت آن

مهارت کار تیمی و تقویت آن

مهارت کار تیمی و تقویت آن

تیم ورک به این معنا نیست که همه یک کار یکسان را با هم انجام دهند یا همه می توانند کارهای یکدیگر را انجام دهند. تیم ورک بیشتر وسیله ای برای هم افزایی کار است، به صورتی که جمع کارهای کوچک توسط هر یک از اعضای تیم، یک کار بزرگ می شود.

– در تیم ورک می توان زمانی که یک فرد قادر به انجام یک کار به خصوص نیست، انجام آن کار را توسط اعضای دیگر پوشش داد.

– در تیم ورک سلسله مراتب کاری کاهش می یابد.

– مشاغل چند رشته ای در کارهای گروهی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

– انعطاف پذیری و توانایی پاسخگویی و تغییر جهت سریع در شرایط اضطراری، در کارهای گروهی بیشتر وجود دارد.

– تیم ورک احساس پیشرفت، برابری و رفاقت را که برای یک محیط کاری خوب ضروری است، تقویت می کند.

عوامل موثر در تقویت مهارت کار تیمی عبارتند از:

۱- شناسایی اهداف

شناسایی اهداف از مهم‌ترین پیش‌نیازهای تقویت مهارت کار تیمی به حساب می‌آید. اعضاء یک تیم در جهت دستیابی به هدف مشترکی گام برداشته و در عین حال، در این مسیر هر یک دارای اهداف کوچک‌تری هستند. به این ترتیب، هر فردی علاوه بر اهداف جمعی باید از مسئولیت‌های خود و پیامدهای آن نیز آگاهی داشته باشد. این امر به ارزش‌آفرینی بیش‌تر کمک خواهد کرد.

۲- آشنایی با نقش‌ها

آشنایی با نقش‌ها و مسئولیت‌ها از مهم‌ترین عوامل موثر در تقویت مهارت کار تیمی به حساب می‌آید. به این ترتیب، اعضاء یک تیم از مرزها، قوانین و محدودیت‌های خود آگاهی یافته و به شکلی موثر در حوزه تعریف شده گام برمی‌دارند.

۳- حمایت و پشتیبانی

حمایت و پشتیبانی مدیران از افراد تیم به میزان مثبت‌اندیشی آن‌ها بستگی دارد. این امر خصوصا در مواقع بروز مشکلات اهمیت یافته و به افراد گروه کمک می‌کند مسائل موجود را با شفافیت کامل بیان کرده و با اعتماد به‌نفس کافی در جهت حل مسئله گام بردارند.

۴- پذیرش ایده‌های جدید

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در تقویت مهارت کار تیمی، برخورداری از ذهنی باز و توانایی شنیدن و پذیرش ایده‌های جدید است. این امر در افزایش خلاقیت، انگیزه، کنجکاوی و احساس تعلق به تیم تاثیرگذار خواهد بود. ایده‌ها و نظرات جدید عمدتا ناآشنا و غیر معمول بوده و درک آن‌ها دشوار خواهد بود. مقاومت در برابر نظرات تازه و متفاوت می‌تواند به توقف پروژه یا اختلال در آن منجر شود. در واقع، پذیرش ایده‌های جدید از موثرترین روش‌های تشویق افراد برای مشارکت فکری و همکاری گروهی بوده و نیازمند توجه و ارائه فرصت کافی برای نقد و بررسی آن‌ها است.

 

چرا تقویت مهارت کار تیمی اهمیت دارد؟

اگر می خواهید به خوبی با همکاران و همگروهی های خود کار کنید باید دارای مهارت کار تیمی باشید. شما در حوزه های زیادی از زندگی خود کار تیمی انجام داده اید: از پروژه های کلاسی تا برنامه ریزی یک تولد.

هر چه بهتر با دیگران کار کنید، تیم شما در دستیابی به اهداف خود موفق تر خواهد بود. شما برای تکمیل وظایف و پروژه ها باید به خوبی با همکاران خود کار کنید. همکاری باعث ایجاد تجربه بهتر از کار می شود. حتی اگر به تنهایی و برای خود کار می کنید، داشتن مهارت های زندگی مانند مدیریت خویشتن و مهارت تیمی از مهارت های با ارزش برای بسیاری از مشاغل است.

 

یکی از باارزش ترین ویژگی هایی که کارفرما می تواند در شما ببیند، مهارت کار تیمی در شماست. این یکی از سوالاتی است که در مصاحبه های استخدامی از شما می پرسند: «آیا علاقه به کار تیمی دارید یا فردی؟» در بسیاری از موارد، کسانی استخدام می شوند که کار تیمی را ترجیح می دهند زیرا کارفرمایان به دنبال کسانی هستند که پذیرای شنیدن ایده های جدید هستند و به همکاری با دیگران علاقه دارند. با تقویت مهارت کار تیمی در خود می توانید تضمین شغلی بهتری داشته باشید.

داشتن مهارت کار تیمی به معنی:

  • کار کردن با یک گروه برای رسیدن به اهداف و نتایج به روش موثر
  • گوش کردن به دیگر اعضای تیم
  • بررسی ایده های تمام اعضای تیم نه فقط ایده های خود
  • تلاش در راستای منافع کل تیم، نه فرد
  • داشتن حس مسئولیت نسبت به کار کل گروه

چرا تقویت مهارت کار تیمی اهمیت دارد؟

اگر می خواهید به خوبی با همکاران و همگروهی های خود کار کنید باید دارای مهارت کار تیمی باشید. شما در حوزه های زیادی از زندگی خود کار تیمی انجام داده اید: از پروژه های کلاسی تا برنامه ریزی یک تولد.

هر چه بهتر با دیگران کار کنید، تیم شما در دستیابی به اهداف خود موفق تر خواهد بود. شما برای تکمیل وظایف و پروژه ها باید به خوبی با همکاران خود کار کنید. همکاری باعث ایجاد تجربه بهتر از کار می شود. حتی اگر به تنهایی و برای خود کار می کنید، داشتن مهارت های زندگی مانند مدیریت خویشتن و مهارت تیمی از مهارت های با ارزش برای بسیاری از مشاغل است.

تقویت مهارت کار تیمی:

 

برای کسب اعتبار کار دعوا نکنید:

برگ برنده این است: اعتبار به کل تیم می رسد. اگر همیشه سعی می کنید کارها را به نام خود تمام کنید و در این راه با همه بحث می کنید به زودی پشتیبانی تیم و همکاران خود را از دست می دهید.

برای تقویت مهارت کار تیمی در خود، به یاد داشته باشید که شما عضوی از تیم هستید نه در حال شرکت در یک رقابت. اگر یک نفر کار را درست انجام دهد، کار کل تیم خوب به نظر خواهد رسید. اگر کار یک نفر بد باشد، کار کل تیم با مشکل مواجه می شود. کار تیمی مانند ازدواج است. تمام چیزهای بد و خوب برای همه شما اتفاق می افتد.

 

گوش دادن فعال:

گوش دادن فعال به شما این امکان را می دهد که به طور کامل بر روی ارتباطات کلامی و غیر کلامی افراد دیگر تمرکز کنید. برای این کار باید بتوانید فرآیند تفکر خود را تا زمان به پایان رسیدن حرف طرف مقابل به تاخیر بیاندازید. در نتیجه، می توانید اعضای گروه خود را بهتر بشناسید و در کنار هم به دنبال راه هایی برای بهبود نقاط ضعف تان باشید. برای تمرین کردن این مهارت بهتر است که جملات طرف مقابل را در ذهن خود تکرار کنید و برای مطمئن شدن از درست فهمیدن مطلب از آنها سوالاتی با جملات خودشان بپرسید.

مسئولیت پذیری:

در قبال کارها و وظایف خود در تیم مسئولیت پذیر باشید. اگر شما وظایف خود را به خوبی تکمیل نکنید، بر روند کلی کار تیم تاثیر می گذارد. شاید شما تنها چند وظیفه جزئی داشته باشید، اما در نهایت بر خروجی کل گروه تاثیر دارد.

 

برقراری ارتباط، تعامل و مشارکت:

توانایی برقراری ارتباط درست کلید شکست یا موفقیت در هر رابطه ای، چه کاری یا شخصی است. اگر به خوبی با همکاران خود ارتباط برقرار نکنید، هیچ چیز به خوبی پیش نخواهد رفت.

برای تقویت مهارت کار تیمی باید ایده های خود را با دیگران در میان بگذارید، پذیرای بازخوردهای مثبت و منفی باشید، شفاف و صریح صحبت کنید و به دیگران خوب گوش دهید. شاید بسیاری از انتقادات و بازخوردها صحیح نباشد، اما طوفان ذهنی برای رسیدن به راهکار و ایده درست از همین صحبت ها شکل می گیرد.

یکی از راه های بهبود تعامل ارتباط گروهی، در واقع اصلا هیچ ارتباطی با محیط کار ندارد. با همکاران خود برای ناهار بیرون بروید. با آنها برنامه گردش و تفریح بگذارید. در ورزش های گروهی و فعالیت های اجتماعی شرکت کنید. سعی کنید تا حد امکان یکدیگر را بهتر بشناسید تا بهتر بتوانید حرف های یکدیگر را درک کنید.

عدم رقابت و حسادت برای تقویت مهارت کار تیمی:

پرهیز از خودخواهی های شخصی، عدم حسادت به دیگران اعضای گروه و اجتناب از تضاد با دیگر اعضا از روش های تقویت مهارت کار تیمی است. اگر فکر می کنید چیزی در روند انجام کار غیرمنطقی است، نظرات خود ار صریح و روشن بیان کنید و برای پیشبرد اهداف تیم تلاش کنید.

اگر برای تقویت مهارت کار تیمی در خود تلاش نکنید، به راحتی باعث شکل گیری تضادها و مخالفت ها می شوید زیرا نظرات افراد گروه با یکدیگر تفاوت دارند. بنابراین برقراری و ایجاد سازش بین اعضای گروه برای پیش بردن اهداف آن بسیار مهم است. این مهارت ساده ای نیست؛ زیرا برای ایجاد سازش، نه تنها تمام اعضا باید نظرات خود را بیان کنند بلکه باید به نظرات دیگران گوش فرا دهند و به آنها احترام بگذارند. نیاز است که افراد بدانند چطور بدون توجه به درست و غلط بودن آنها را تحلیل کنند و همچنین توانایی کنار گذاشتن نظرات خود را نیز داشته باشند.

پرسشگری صحیح:

اعضای گروه باید بتوانند ابهامات خود را با بیان درست سوالات برطرف کنند. سوال باید با کلمات و لحن مناسبی بیان شود تا موجب ناراحتی اعضای تیم و ایجاد سوءتفاهم نشود. برای مثال، به جای اینکه بپرسید «چرا این کار را انجام دادی؟»، بپرسید «من متوجه دلیل انجام این کار نمی شوم، می توانی لطفا برایم توضیح دهی؟» بدین ترتیب، اعضای گروه احساس متهم شدن به چیزی نمی کنند.

 

تهیه و تنظیم : آکادمی دُردانش

coaching-1

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
chat
0