راه های افزایش اشتیاق برای کسب موفقیت

دسته بندی :دُرسا, رشد فردی ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ coaching-1 159
راه های افزایش اشتیاق برای کسب موفقیت

راه های افزایش اشتیاق برای کسب موفقیت

 

ما برای انجام هر کاری نیاز به یک نیروی محرک داریم. گاهی نیازها و کمبودها باعث انگیزش ما می‌شوند. گرسنگی باعث می‌شود به دنبال غذا برویم و تشنگی ما را به سوی یک نوشیدنی می‌کشاند. میزان انگیزه و اشتیاق ما برای دستیابی به یک هدف، نقش مهمی در موفقیت ما برای رسیدن به آن هدف دارد. حرکت هر جسم ساکن نیاز به نیرو محرکه‌ای دارد. شور و اشتیاق نیرو محرکه‌ی ما برای حرکت است. اشتیاق نیرویی است که دستیابی به آرزوها و رؤیاهای بزرگ را ممکن می‌سازد. اشتیاق باعث می‌شود که با شور و شوق روزمان را آغاز کنیم. اشتیاق سوخت احساسی ما را برای دستیابی به رؤیاهای بزرگ تأمین می‌کند. اما این نیرو چیست و از کجا می‌آید؟ چطور می‌توانیم آن را در درون خود ایجاد کنیم و چگونه می‌توانیم برای دستیابی به موفقیت آن را به کار بگیریم؟

 

1. استراحت کنید

این شاید دور از انتظار به نظر برسد، ولی می‌تواند برای شما و اشتیاقتان خیلی مفید باشد تا از طرح کسب‌وکار یا محصولتان چند هفته فاصله بگیرید. ذهنتان به شیوه‌های اسرارآمیزی کار می‌کند. گاهی وقت‌ها آگاهانه تلاش نمی‌کند، اگر بر یک وضع ثابت یا مانع غلبه کنید، بهتر کار می‌کند.

 

2. مطالعه کنید

سری به اینترنت بزنید و در مورد این که چطور دیگران بعد از مواجهه با ناکامی‌های مشابه موفق شده‌اند، تحقیق کنید. چند ویدیو از دیگرانی که موفقیت‌های زیادی در کارآفرینی دارند، تماشا کنید. هیجان و لذت آنها انگیزه بزرگی است.

 

3. مربی پیدا کنید

داشتن یک شخص که وقتی اوضاع سخت می‌شود، سراغش بروید، به‌خصوص وقتی آن فرد، شخصی است که زمانی جایی بوده که شما الان هستید، عالی است. کسی که راز موفقیت را یاد گرفته است و می‌خواهد آن را با شما در میان بگذارد.

 

4. یاد بگیرید واگذار کنید

این رویای شما و تیم شما است، ولی به این معنا نیست که باید در هر بازی فقط شما پا به توپ باشید. کارها را بین اعضای تیمتان تقسیم کنید. آنها احساس توانمندی خواهند کرد و مهم‌تر از این‌ها شما می‌توانید به‌جای تمرکز روی کار یکنواخت روزمره، روی مسائل کلی‌تر متمرکز شوید.

 

5. غیراجتماعی‌تر شوید

گوشی هوشمندتان را بگذارید کنار، از تبلتتان بیرون بیایید، اگر سعی نکنید فورا به همه ایمیل‌هایتان یا به همه پیام‌هایتان جواب بدهید، احساس استرس کمتر و تمرکز بیشتری می‌کنید. وقتی تلاش می‌کنید یک محصول عرضه کنید یا یک طرح کسب‌وکار آماده کنید، متمرکز ماندن واقعا کلیدی است.

 

6. با مشوق‌ها دوستی کنید

یک روش عالی برای زنده نگه‌داشتن اشتیاق کارآفرینی‌تان ارتباط برقرارکردن با افراد مشوق و خوش‌بین است. افراد منفی مثل خون‌آشام‌های زندگی هستند که می‌توانند زندگی را از شما بگیرند.

 

7. توجهتان را از تلویزیون دور کنید

اخبار، کمدی‌ها، فیلم‌ها و آگهی‌های اطلاعات محور همگی طراحی شده‌اند تا حواس شما را پرت کنند. بیشترشان منفی هستند و خیلی راحت می‌توانید هر روز ساعت‌ها گرفتار آن‌ها شوید. توجهتان را به یک چیز دیگر بدهید و آرام بنشینید و اجازه ندهید تلویزیون سروصدای زیادی ایجاد کند و ذهنتان را درگیر کند. اصل مهم این است که هرآنچه می‌توانید برای حفظ اشتیاقتان یا برگرداندن آن، انجام دهید.

 

منبع : مدیر سبز

تهیه و تنظیم : آکادمی دُردانش

coaching-1

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
chat
0