تکنولوژی در مدارس _ قسمت سوم

دسته بندی :دُرسا, رشد تحصیلی, رشد کنکوری ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ جواد دلاوری 1345

تکنولوژی در مدارس

 در قسمت اول تکنولوژی در مدارس و در قسمت دوم این مقاله نکاتی گفته شد. در این قسمت تکنولوژی در مدارس با ما همراه باشید که با ذکر چندین مثال برایتان نشان دهیم که تکنولوژی در مدارس فقط محدود به آزمون های آنلاین و کلاس های مجازی نمیباشد و جنبه های وسیع تدری را از خود را به نمایش گذاشته است . در دوران بیماری کرونا جدا از تدریس آنلاین و آزمون های آنلاین دبیران باید تکالیفی را برای دانش آموزان مشخص میکردند و دانش آموزان نسبت به انجام تکلیف و ارسال آن باید اقدام میکردند . فرض کنید دبیری با تعداد دانش آموزان بالا زمان زیادی را باید صرف دریافت تکلیف از دانش آموزان در شبکه های اجتماعی میکرد و علاوه بر کیفیت پایین نظم خاصی نیز برقرار نبود . در این بازه زمانی ، سامانه آنلاین آزمون یار به سبب نیاز دبیران ، مدیران و مشاوران مدارس و آموزشگاه ها بروزرسانی و خدمت جدید را ارائه داد که طرفداران خاص خود را پیدا کرد.

تکلیف آنلاین

دبیران، مشاوران و مدیران مدارس می توانند با استفاده از پنل تکلیف سامانه آنلاین آزمون یار اقدام به دریافت تکالیف دانش آموزان بصورت آنلاین کنند. شما می توانید با استفاده از بانک سوالات این خدمات و یا سوالات شخصی خود تکلیف آنلاین بسازید، برای ارسال توسط دانش آموزان، زمان تعیین کنید و دانش آموزان در زمان تعیین شده به حساب کاربری خود مراجعه کنند به تکالیف پاسخ دهند و یا فایل پاسخ خود را بارگذاری کنند. به محض اینکه دانش آموز فایل پاسخ خود را آپلود کند در پنل دبیر و مدرسه قابل مشاهده خواهد بود.

دانش آموزان برای پاسخگویی به تکلیف هم می توانند پاسخ مورد نظر خود را تایپ کنند و هم می توانند فایل word و pdf و اکسل و عکس و فایل ویدیویی و … بارگذاری کنند.

ویژگی های تکلیف آنلاین

  • ساخت تکلیف با استفاده از سوالات شخصی و بانک سوالات
  • نمره دهی به تکالیف بصورت کمی(عددی) و کیفی(توصیفی)
  • امکان بارگذاری فایل با تمامی فرمت ها
  • امکان تعیین تکلیف پس از هر جلسه کلاس آنلاین

تهیه و تنظیم: آکادمی درُدانش

جواد دلاوری

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
chat
0