تفریحات یک کنکوری

دسته بندی :دُرسا, رشد کنکوری ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ coaching-1 173
تفریحات یک کنکوری

تفریحات یک کنکوری

قطعا برنامه زندگی شما در سال کنکور باید با دیگر سال های زندگی شما متفاوت باشد.اما این برنامه نباید به گونه ای باشد که یکسال زندگی را به کامتان تلخ کند و فشار بیش از حد به شما وارد کند.

برنامه زندگی شما باید همان برنامه عادی زندگی شما باشد اما مقداری هوشمند تر.باید به گونه ای باشد که انرژی شما را افزایش دهد تا برای مطالعه با کیفیت تر آماده شوید.مواردی که باید در سال کنکور با دقت و هوشمندی بیشتری انجام شوند عبارتند از تفریح، خواب، انسجام ذهن و ارتباط با دیگران.

تفریح کنکوری:

زندگی بدون تفریح باعث کاهش روحیه و در نهایت افسردگی می شود.پس به هیچ عنوان نباید تفریح خود را به صورت کامل کنار بگذارید.هر فرد تفریحات خاص خود را دارد.یک نفر با کامپیوتر بازی می کند، یک نفر مسافرت می رود و …پیشنهاد ما به شما این است که در روز جمعه با خانواده یا دوستان خود بیرون بروید و حسابی شادی کنید و خودتان را از لحاظ فیزیکی خسته کنید تا شب به یک خواب عمیق بروید.و این بهترین تفریح در سال کنکور است.

 

افراط‌وتفریط ممنوع

تفریح در زمان کنکور باید به‌صورتی باشد که به درس شما آسیبی نرساند، اما اگر به‌اندازه باشد، راندمان شما را بالاتر می‌برد و بر روند عملکرد شما تأثیر مثبتی می‌گذارد. میزان مناسبی از تفریح در کنار درس از خستگی و دل‌زدگی شما به درس جلوگیری و انرژی شما را تأمین می‌کند. اگر تفریح نداشته باشید، ممکن است چند ماه اول درس‌خواندن را خوب و قوی شروع کنید، اما با نزدیک‌شدن به کنکور و رقابت سنگین‌تر، خستگی از پیشرفت شما جلوگیری کند؛ بنابراین حتماً در زمانی که می‌خواهید برای کنکور خود برنامه‌ریزی کنید، زمانی را برای تفریح و سرگرمی در نظر بگیرید.

 

سریال دیدن در زمان کنکور

چند تا فیلم و سریال خوب انتخاب کن و در اوقات استراحتت ببین.سعی کن فیلم هایی که ذهن مختشش میکنه مثل فیلم های ترسناک یا جنایی نبینی و بجاش فیلم های انگیزشی و مستند و علمی ببین تا روحیه خوبی هم پیدا کنی.پیشنهاد میکنم این فیلم ها رو ببینی!

👈 ویپلیش

👈 دست نیافتنی ها

👈 شجاع دل

👈 ویل هانتینگ نابغه

👈 در جست و جوی خوشبختی

👈 چپ دست

مهمانی در زمان کنکور

اگر اهل مهمونی رفتن هستی و کلا به مهمونی علاقه داری پیشنهاد میکنم از هر چند تا مهمونی خانوادگی و دوستانه که برگزار میشه در یکی از مهمونی ها شرکت کنی.مخصوصا اگر عروسی دعوت باشی خیلی خوبه چون واقعا روحیه عوض میشه!

ورزش گروهی

ورزش گروهی مثل فوتبال یا والیبال میتونه هیجانتو تخلیه کنه مثلا اگر دوستات سالن گرفتن حداقل ماهی یکبار باهاشون برو تا انرژیتو تخلیه کنی.استخر رفتن هم واسه آرامش و تغیر روحیه خیلی خیلی خوبه.ماهی یکبار پنجشنبه یا جمعه حتما ورزش گروهی کن.

 کوه رفتن

یروز جمعه صبح پاشو با چند تا دیگه از دوستای کنکوریت باهم برید کوه چند ساعتی اونجا باشید یه غذا هم بخورید و برگردید شک نکن از نظر روحی روانی اینقدر خوبه که بر میگردی به تنظیمات کارخانه!

 جنگل و رودخانه

اگر دور و برت جنگل یا فضای سبز هست یا رود خانه هست حتما برو وارد طبیعت شو چند ساعتی زیر سایه درخت بشین و تمرکز کن یا پاهاتو بکن تو آب و به رویاهات فکر کن تا ذهنت تخلیه شه بعدم برگرد سراغ درست مطمعن باش انگار تازه متولد شدی!

با دوستات برید کافه

بجای اینکه بعد از آزمون یا مدرسه با دوستات برید تو خیابونا بچرخید دو هفته یکبار باهم قرار بزارید و برید کافه یا رستوران یکی دو ساعتی کنار هم باشید و صحبت کنید اینطوری دیگه ذهنت درگیر دیدن دوستات نیست تازه رفیق بازی الکی و وقت گذروندن الکی هم ترک میکنی!

برو شهربازی

شهر بازی فقط واسه بچه ها نیست بلخره همه آدم ها نیاز به تخلیه هیجاناتشون دارن.باهم قرار بزارید برید شهربازی و دقیقا هم بدون خجالت و با تمام وجود از بازی ها لذت ببرید باید یجور لذت ببری که وقتی رسیدی خونه فقط بیوفتی بخوابی!

استادیوم

اگر فوتبال دوست داری مخصوصا پسر ها استادیوم هم لذت داره هم خوراک تخلیه کردن انرژیه هم جو خود استادیوم خیلی باحاله برای تفریح و استراحت حتما از این روش هم استفاده کن خیلی حال میده!

 موزه و نمایشگاه

بعضی ها هستند اهل موزه یا نمایشگاه هستند هر جای ایران که باشی این دو تا مورد پیدا میشه بد نیست یکی دو ساعتی تو این محیط باشی ناخود آگاه از فکر و استرس کنکور بیرون میای و این باعث میشه بدنت کمتر کورتیزول ترشح کنه

 

تهیه و تنظیم : آکادمی دُردانش

coaching-1

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
chat
0