اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

دسته بندی :دُرسا, رشد تحصیلی ۱۵ آذر ۱۴۰۱ coaching-1 59
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

زبان انگلیسی در کنار زبان‌های روسی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و عربی، به‌عنوان یکی از ۶ زبان رسمی سازمان ملل شناخته‌ شده است. هم‌اکنون ۶۷ کشور در کل جهان، زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان رسمی کشور خود اعلام کرده‌اند. زبان انگلیسی در روابط سیاسی و تجاری در کل جهان و در اکثر کشورهای دنیا، به‌عنوان زبان رایج و زبان دوم استفاده می‌شود. این دلایل و بسیاری دیگر همچون جنگ‌های جهانی، موجب شدند تا زبان انگلیسی به‌عنوان زبان رسمی و بین‌المللی در سطح جهان مورد استفاده قرار گیرد.

به همین خاطر، حضور در مجامع بین‌المللی، از ملزومات زندگی مدرن و از دلایل اصلی یادگیری زبان انگلیسی محسوب می‌شود. حتی در سفرهای تفریحی، سطح متوسطی از مهارت زبان انگلیسی، می‌تواند بسیار مفید باشد.

کدام کشورها از انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می کنند؟

حدود 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان انگلیسی صحبت می کنند که از این میان، بیش از 1 میلیارد نفر از آن به عنوان زبان دوم استفاده می کنند. کشورهای زیر بیش از دیگر کشورها، از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می کنند:

1- هلند (71.45)

2- سوئد (70.40)

3- دانمارک (69.93)

4- نروژ (67.77)

5- سنگاپور (66.03)

6- فنلاند (65.83)

7- لوکزامبورگ (64.57)

8- آفریقای جنوبی (63.37)

فواید یادگیری زبان انگلیسی:

یادگیری بهتر مهارت ها

مهارت‌های عمومی در زندگی انسان، همچون یک اهرم عمل می‌کنند و تسهیل‌گر بسیاری از امور زندگی فرد هستند. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی هر فرد، ارتقای توانایی‌های عمومی اوست. برخی مهارت‌ها ازجمله مهارت رانندگی، مهارت‌های اجتماعی، توانایی‌های خود مدیریتی و مهارت حل مسئله، ازجمله مهارت‌های عمومی در زندگی هر فرد است. بهبود مهارت‌ های شغلی، موجب بهبود کیفیت زندگی فرد می‌شود.

زبان انگلیسی فرصت‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد که در سایر کشورها در جستجوی شغل رویایی خود باشید و بتوانید به راحتی با سایر افراد ارتباط برقرار نمایید. البته یادگیری زبان انگلیسی تنها به افرادی که در جستجوی شغل هستند محدود نمی‌شود و برای توریست‌ها هم بسیار جذاب و کاربردی خواهد برد. با سفر به کشوری انگلیسی زبان، دیگر نیازی به راهنمای تور یا مترجم نخواهید داشت و به راحتی با مردم بومی منطقه ارتباط برقرار می‌کنید.

زبان برخی از آثار بزرگ ادبی دنیا، انگلیسی است.

از مزایای شغلی و تحصیلی زبان انگلیسی که عبور کنیم، به آثار ادبی بزرگی خواهیم رسید که به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند و با یاد گرفتن این زبان می‌تواند اصل کتاب را با قلم خود نویسنده بخوانید تا درک بهتری از آن پیدا کنید. با تسلط بر زبان انگلیسی، آثار شکسپیر رنگی جدید به خود خواهند گرفت و از مطالعه آثاری مانند جین ایر، 1984 جورج اورول و مزرعه حیوانات لذت بیشتری خواهید برد.

افرادی که وظیفه ترجمه یک اثر را بر عهده می‌گیرند، اغلب مشکلاتی در بازگردانی متن به زبان دیگر خواهند داشت و نمی‌توانند به خوبی منظور نویسنده را منتقل کنند که همین امر از جمله دلایل یادگیری زبان انگلیسی است.

دسترسی به اطلاعات اینترنتی

تحقیق و بررسی برای دسترسی به برخی اطلاعات، برای تمامی دانشجویان ضروری است. عدم تسلط بر مهارت های زبان انگلیسی موجب می شود که به درک هدفمندی از یک موضوع نرسید. همانطور که همه ی ما می دانیم، اکثر اطلاعات اینترنتی به زبان انگلیسی نوشته شده است.

آشنایی با فرهنگ های مختلف

قرار گرفتن در معرض فرهنگ ها و تفکرات جدید باعث تغییر نگرش انسان می شود. شما در مورد شگفت انگیزترین و عجیب ترین جنبه های زندگی انسان ها و روش زندگی آنها در سراسر جهان اطلاعات کافی پیدا نمی کنید مگر اینکه چیزی را که در این مورد نوشته شده است، بخوانید.

 فرصت های شغلی بیشتر

با استفاده از تسلط بر انگلیسی می توانید شغل مورد نظر خود را تسخیر کنید. این واقعیتی ست که بسیاری از افراد سراسر جهان با آن روبرو شده اند.اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید و مهارت های ارتباطی خوبی دارید، در واقع 80٪ مسیر را طی کرده اید.در حال حاضر سیستم های آموزشی جهان به گونه ای ست که دروسی که دانش آموزان طی 16 سال تحصیل آموخته اند، ارتباطی به مشاغل مورد نظر آنها ندارد.

تقویت اعتماد به نفس

هر شغلی به اعتماد بنفس کافی نیاز دارد و تسلط بر زبان انگلیسی، یکی از راه های تقویت اعتماد بنفس است. اکثر افرادیکه به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارند، اعتماد بنفس کافی برای ارائه یا صحبت های شغلی ندارند. برای اینکه حرف خود را به دیگران بفهمانید، به مهارت های خوب گوش دادن، صحبت کردن و درک مطلب نیاز خواهید داشت.

 

تهیه و تنظیم: آکادمی دُر دانش

coaching-1

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
chat
0